Sultan Irkının Tescil Bilgilendirmesi

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Demir Özdemir ve ekibi tarafından ölçüm ve numune alımları ile Antalya Dernek Başkanı Murat Öztürk’ün destekleri ile Antalya’da sultan ırkının tescil çalışmaları gerçekleştirildi.

Sultan Irkının Tescil Bilgilendirmesi

Sultan Tavukları Kulübü yeni seçilen yönetimi , Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Demir Özdemir hocamız ve Federasyonumuz temsilcileri olarak daha önce Ankara’da bir toplantı yapılmış ve Sultan Irkının Tescili ile ilgili bir yol haritası çizilmişti. Yapılan görüşmeler neticesinde Sultan Tavukları Kulubü önderliğinde ve Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonunun desteğinde Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Demir Özdemir Hocamız ile ortak çalışma kararı almıştık. 
Ne mutlu ki 21.05.2019 günü Sultan Irkının tescil çalışması fiziki olarak ta başlamış oldu. Demir Özdemir hocamız ve ekibi tarafından İlk ölçümler ve numune alımları Antalya Dernek Başkanımız Murat Öztürk’ün destekleri ile Antalya’da gerçekleştirildi. Yapılacak olan bu saha çalışmaları ve ölçümleri sonuçlarının Devletimiz , Federasyonumuz , Kulübümüz ve Akdeniz Üniversitesi adına olumlu bir şekilde biteceğini temenni ediyoruz. İspenç Irkından yapılan çalışmalardan sonra Sultan Irkı ile devam eden çalışmaların diğer yerli ırklarımız içinde yapılmasını temenni ediyoruz. Camiamıza hayırlı olsun.
Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Yönetimi