Tanıtım !!! AFYONKARAHİSAR SÜS TAVUKLARI YETİŞTİRİCİLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ

Derneğimiz 2015 yılında Afyonkarahisar’da süs tavukları, kümes ve bahçe hayvanları severleri bir araya getirerek birlik olup bu konuda ülkemizde daha ileriye gitmek, daha kalitesini üreterek çıtayı daima yukarıya taşımak, yerli ırklarımızı korumak ve tanıtmak yeni ırklar üretmek ve bu sevgiyi insanlara aşılamak amacı ile kurulmuştur.

Tanıtım !!!  AFYONKARAHİSAR SÜS TAVUKLARI YETİŞTİRİCİLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ

AFYONKARAHİSAR SÜS TAVUKLARI YETİŞTİRİCİLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

Derneğimiz 2015 yılında Afyonkarahisar’da süs tavukları, kümes ve bahçe hayvanları severleri bir araya getirerek birlik olup bu konuda ülkemizde daha ileriye gitmek, daha kalitelisini üreterek çıtayı daima yukarıya taşımak, yerli ırklarımızı korumak ve tanıtmak yeni ırklar üretmek ve bu sevgiyi insanlara aşılamak amacı ile kurulmuştur. Birlikten kuvvet doğar düsturu ile çalışmaya başlayan Derneğimiz hiçbir hayvan severi ayrıştırmadan çatısı altına kabul edip hep birlikte çalışmaya kurulduğu günden beri devam etmektedir.

Dünyada 300 yıl kadar önce kabul görmüş süs tavukçuluğunu tanıtmak, beslenen tavuk ırklarının beslenme, barınma ve bakımları konularında daima ileriye gitmek bu konularda eğitimler düzenlemek, yem, ilaç, ekipman satın almalarında birliğin gücünü kullanarak üyelerimize avantajlar sağlamak, konularımızda sosyal aktiviteler düzenlemek, sosyal projeler üretip uygulamak derneğimizin vermiş olduğu ana hizmetlerdir.

Hayvan sevgisinin insanlar üzerinde bilimsel olarak kanıtlanmış olan olumlu etkileri karakter oluşumundan tutun da toplumda sağılık, düşünen, analiz yapabilen, ülkesine ve insanlarına faydalı birer birey olabilmesine kadar varabilmektedir. Bu sebeple ülkemizde de hayvan sevgisini yaymak için var gücümüzle çalışmalıyız.

 

Kurduğumuz yıldan itibaren Derneğimiz şehrimizde her yıl çeşitli müzayede ve etkinlikler düzenlemiştir.

 

 

TSHF’ nin (Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu)  düzenlediği I. Ulusal Kümes Hayvanları gösterisi İstanbul’da yapıldı ve Afyonkarahisar Süs Tavukları Derneği olarak yarışmada yer aldık ve bu yarışmada 3 şampiyonluğumuz vardı.

 1. SİYAH KARYAĞDI (BLACK MOTTLED) DEV COCHİN HOROZ – ŞAMPİYON (ÖZCAN ÇETİN)
 2. SİYAH KARYAĞDI (BLACK MOTTLED) DEV COCHİN TAVUK  - ŞAMPİYON (ÖZCAN ÇETİN)
 3. SİYAH KARYAĞDI (BLACK MOTTLED) CÜCE COCHİN TAVUK – TÜRKİYE ŞAMPİYONU (ÖZCAN ÇETİN)

 

 

 

II. Ulusal kümes havanları gösterisi İzmir’de yapıldı ve Afyonkarahisar süs tavukları Derneği olarak yarışmada yer aldık ve bu yarışmada da şampiyonluklarımız vardı.

 

 1. SİYAH KARYAĞDI (BLACK MOTTLED) CÜCE COCHİN TAVUK TÜRKİYE ŞAMPİYONU- (ÖZCAN ÇETİN)
 2. BEYAZ SİYAH KOLOMBİYA (LİGHT)  BRAHMA TAVUK TÜRKİYE ŞAMPİYONU (KADİR DOĞAN)
 3. BEYAZ SİYAH KOLOMBİYA (LİGHT) BRAHMA - KOLEKSİYON İKİNCİSİ  (KADİR DOĞAN)
 4. BEYAZ SİYAH KOLOMBİYA (LİGHT)  BRAHMA 2 ADET ONUR ÖDÜLÜ (KADİR DOĞAN)

 


 

III.  Ulusal kümes havanları gösterisi Antalya’da yapıldı ve Afyonkarahisar Süs Tavukları Derneği olarak yarışmada yer aldık ve bu yarışmada da şampiyonluklarımız vardı.

 1. BEYAZ SİYAH KOLOMBİYA (LİGHT) BRAHMA HOROZ - TÜRKİYE ŞAMPİYONU (KADİR DOĞAN)
 2. SALONUN EN İYİ BRAHMA HOROZU ÖDÜLÜ (KADİR DOĞAN)
 3. BRAHMA KULÜBÜ SALONUN EN ÖZEL HOROZU ÖDÜLÜ
 4. BEYAZ MAVİ KOLOMBİYA (BLUE COLAOMBİAN) BRAHMA TAVUK ONUR ÖDÜLÜ (KADİR DOĞAN)