Tanıtım !!! WYANDOTTE KULÜP TÜRKİYE

Tanıtım !!!   WYANDOTTE KULÜP TÜRKİYE

 

                         

Wyandotte Kulüp 06.12.2018 tarihinde Bursa merkezde Alper Maden, Sinan Babalar, Ali Kibar, Mehmet Şahin, Okan Çakır, Ufuk Metiner, Beyhan Karaca, Hüseyin Budak, Recep Öztürk, Mustafa Ersöz, Sedat Pehlivan, Muhammet Gökhan Koç ve Yasin Akbal tarafından kurulmuştur. İlk genel kurulumuzdan sonra yönetimimiz Başkan Alper Maden, Başkan yardımcısı Sinan Babalar, Genel sekreter Ali Kibar, Sayman Beyhan Karaca, Asil Üye Sedat Pehlivan olarak şekillenmiştir.

 

Wyandotte kulüp kurma fikrimiz birçok bu ırkı besleyen arkadaşlarda da olduğu gibi çok eski yıllara dayanmaktadır. Fakat ilk olgunlaşma süreci yani artık yapmalıyız dediğimiz süre 6 – 7 ay öncesine dayanıyor, önce tüzük çalışmaları, yol haritası belirlenmesi, kurucu üyeleri bir araya gelmesi, resmi işlemler derken 06.12.2018 tarihinde dernekler masasından kuruluşumuzun onayı ile birlikte resmi olarak faaliyetimize başlıyoruz. 

 

Wyandotte Kulüp olarak öncelikle gerçekleştirmek istediklerimiz;

  • Ülkemizde hobi olarak süs tavuğu yetiştiriciliğini toplumumuzun her kesimine sevdirmek, tanıtmak bu uğurda faaliyetlerde bulunmak.
  • Ülkemiz genelinde üyelerimizle birlikte yapacağımız ırk ıslahı, seleksiyon ve geliştirme çalışmalarımızla, wyandotte ırkı süs tavuklarının; saf ırk özelliklerinin bozulmadan gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak.
  • Ülkemizde bizler gibi yetiştiricilerin bir araya gelerek oluşturduğu Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu ailesinin bir mensubu olmak, Federasyon tarafından yapılacak olan faaliyet ve çalışmalarda yer almak.

 

Misyon Ve Vizyonumuz;

Misyonumuz, ülkemiz genelinde üyelerimizle birlikte wyandotte ırkı süs tavuklarının; saf ırk özelliklerinin bozulmadan gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak. Bu uğurda, hep birlikte çalışıp, farkındalık yaratarak, kurumsal yapımızı en iyi şekilde kullanarak ortak hedeflerimize birlikte yürümek, birlikte başarmak ve ulaşılmasını planladığımız hedeflerimizin sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

         Vizyonumuz; Bilinçli, paylaşımcı, sürekli gelişime açık ve sağlıklı nesiller yetiştiren üretici topluluğu olabilmek,

 

Wyandotte kulüp kendisine ilk hedef olarak Süs tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu’na üye olmayı belirlenmiş ve bunun için gerekli olan hazırlıklarını tamamlayarak 16.01.2019 tarihinde Federasyona kabulüyle ilk hedefine ulaşmıştır.  

Biz yeni kurulan bir kulübüz fakat üyelerimiz büyük bölümü, Türkiye’de Wyandotte süs tavuğu yetiştiricileri denildiğinde akla ilk gelen ve bu uğurda yıllarını harcamış emek veren isimlerden oluşmaktadır. Bu durum kulübümüzün gelişimi ve hızlı bir şekilde yetiştiricilik adına istenilen seviyelere ulaşmamızda bizler için büyük avantajları berberine getirecektir.